Play Icon
Please to watch this video
Palletetiketteermachine

Legi-Air AP182

Palletetiketteerder etiketteert GS1-conform op maximaal 3 zijden in 2 oriëntaties

  • Twee etikettenoriëntaties: staand en liggend
  • Driezijdig etiketteren met slechts twee palletstops
  • Etiketten tot 120 pallets per uur
  • Minder vaak rollen verwisselen dankzij grote etiketrollen
  • Duidelijke systeemstructuur
  • Etikettenindeling min. 50 x 50 mm, max. 160 x 210 mm

Intrinsiek veilige, zeer compacte 3-zijdige etiketteerder

De Legi-Air AP182 palletetiketteerder maakt en verwerkt GS1-conforme etiketten in DIN A5- of DIN A6-formaat; andere etiketformaten zijn optioneel verkrijgbaar. Het etiketteringsmateriaal kan staand of liggend worden aangebracht op pallets die klaar zijn voor verzending. Er kunnen bijvoorbeeld staande transportetiketten of liggende etiketten met inhoudsinformatie worden verwerkt. Het gebruik van etiketrollen met een diameter van 350 millimeter zorgt voor een efficiënte en lange productietijd. De AP 182 haalt hoge snelheden van 120 pallets per uur voor tweezijdig etiketteren en 90 pallets per uur voor driezijdig etiketteren.

De etiketten worden afgedrukt door een geïntegreerde printmodule. Er is een brede selectie hoogwaardige printmodules van gerenommeerde fabrikanten beschikbaar voor configuratie, met printresoluties tot 600 dpi. Omdat er geen veiligheidshek nodig is dankzij het intrinsiek veilige ontwerp, bespaart het systeem kosten en logistieke inspanningen.

De Legi-Air 182 etiketteert de pallet 2-zijdig op folieverpakking

Toepassingen

Tweezijdige etikettering op drankenpallet
Tweezijdige etikettering op drankenpallet
Tweezijdige etikettering op in folie verpakte pallet met kartonnen dozen

Bijzonderheden

AP182-182RT stempel met sensor

Twee optische sensoren op het applicatiestempel

De eerste sensor dient als een optisch variabele slagsensor. Het detecteert de afstand tot de pallet en activeert, afhankelijk van de instelling, dat het etiket vanaf een afstand van ongeveer 15 millimeter van het applicatiestempel wordt geblazen en dat het pad zich terugtrekt naar de uitgangspositie. De tweede ingebouwde optische sensor is naar binnen gericht, naar de veerlager van de applicatiestempel.

AP182-182RT beschermbehuizing

Veilig dankzij behuizing

De rechthoekige behuizing van de palletetiketteerder bestaat uit een profielframeconstructie die, met uitzondering van de transparante zijdeur, is omsloten door roestvrijstalen platen. De op- en afwikkeleenheid en printmodule kunnen worden verplaatst en zijn gemakkelijk toegankelijk voor snelle en eenvoudige materiaalwissels.

AP182-182RT bewegingsprofiel

Vrij programmeerbare bewegingsbanen

De vrij programmeerbare bewegingsbanen compenseren betrouwbaar zelfs grote laag-toleranties – bijvoorbeeld bij onder- of overbelasting. Ook in gemengde werking met industrie- en europallets toont het systeem zijn volle kracht. Deze flexibiliteit zorgt ervoor dat de meest uiteenlopende palletiseereisen veilig en nauwkeurig kunnen worden vervuld. Zo blijft het proces stabiel, efficiënt en flexibel, zelfs wanneer de omstandigheden variëren.

AP182-182RT applicator

Zwenkbare applicatorkop

Het systeem heeft een draaibare applicatorkop die de individueel bedrukte etiketten over een korte afstand kan afgeven door middel van luchtstoten of door direct contact van de verende (drukt etiket tegen) applicatieplaat met het productoppervlak. Etiketteren aan de kopse kant in een smalle ruimte van ongeveer 250 millimeter tussen twee producten kan ook worden gerealiseerd. Etiketteren van pallets op maximaal drie verschillende zijden (kopsekant, zijkant, achterkant) GS1-conform.

Technische gegevens
Applicatiegegevens
Etiketteermodus
in stilstand
Maximale etikettenapplicatiesnelheid
120 1/min
Positienauwkeurigheid
2 mm
Etikettenformaat min. (BxL)
50 x 50 mm
Etikettenformaat max. (BxL)
150 x 210 mm
Palletetikettering
1-zijdig, 2-zijdig, 3-zijdig
Diameter etikettenrol max.
350 mm
Afgeefslaglengte
469 mm - 685 mm
Kenmerken
Technologie
Pneumatisch
Inbouwpositie-onafhankelijkheid
nee
Label unwinding
Stappenmotor
Label rewinding
Stappenmotor
Waarschuwing etiketten bijna op
ja
Schudfelbreuk-detectie
optioneel
HMI
HMI uitvoering
Tekstdisplay
Systeemeigenschappen
Afmeting systeem (HxBxL)
989 x 735 x 1142 mm
Gewicht
130 kg
Certificeringen
CE
Rel. vochtigheid niet-condenserend
15 - 95 %
Omgevingstemperatuur
2 - 35°C
Geluidsontwikkeling
77 dB
Aansluitingen
Aansluitspanning
92 - 263 V
Frequentie
50 - 60 Hz
Stroomsterkte
5 A
Persluchtaansluiting
6 bar
Interfaces
USB, RS232, Applicatorpoort, Ethernet IPv4